Koncertkalender

Har du kendskab til en metalkoncert som ikke står på listen, så klik på knappen nedenfor for at tilføje den!

Tip os om en ny koncert

November 2017

24/11 (fre) Solbrud, ORM
24/11 (fre) Faithful Darkness, Caro
24/11 (fre) Artillery, Theory, Impalers
24/11 (fre) Night Fever
25/11 (lør) Cyborg
25/11 (lør) Red Warszawa, Psycho Brahe
25/11 (lør) HateSphere, Diretone, Omnis Mendax
25/11 (lør) Artillery, Impalers
25/11 (lør) Solbrud, Orm, Shamash
25/11 (lør) The Good, The Bad And The Zugly, Night Fever
25/11 (lør) KettleMetal: Dirt Forge, Livløs, Prevail
25/11 (lør) Heidra, Genfærd, Cruelty's Heart
26/11 (søn) Wolves In The Throne Room
27/11 (man) Dirkschneider
28/11 (tir) Dirkschneider
29/11 (ons) Dirkschneider
29/11 (ons) Scorpions, Pretty Maids

December 2017

1/12 (fre) Bersærk, Mono Type
1/12 (fre) Artillery, Impalers
2/12 (lør) Stillborn
2/12 (lør) Undergang, Phrenelith, Deiquisitor, Taphos, Black Tritonus
3/12 (søn) Northlane, Erra, Invent Animate, Ocean Grove
5/12 (tir) CKY
5/12 (tir) Royal Thunder
6/12 (ons) Enter Shikari, Lower Than Atlantis, Astroid Boys
7/12 (tor) Pretty Maids
7/12 (tor) Eluveitie
8/12 (fre) Eluveitie
8/12 (fre) Red Warszawa
8/12 (fre) Skullclub
8/12 (fre) Back In Black
9/12 (lør) Slægt
9/12 (lør) Oathbreaker, Bersærk, Møl
13/12 (ons) Enisum, Nibiru
15/12 (fre) Sack Trick, Alabama Black Snakes, Remains
15/12 (fre) D-A-D, Pretty Maids
16/12 (lør) Back In Black
16/12 (lør) Hexis, Konvent, Telos, Nordsind
16/12 (lør) Almost AC/DC
16/12 (lør) Honeymoon Disease
16/12 (lør) Deadflesh
18/12 (man) Sólstafir, Myrkur
22/12 (fre) Tyranex, Maligner
27/12 (ons) Sankt Hell: Greenleaf, Karma to Burn, Helhorse, Demon Head
28/12 (tor) Chili Machine
29/12 (fre) Chili Machine

Januar 2018

6/1 (lør) Archives of Alaska, Wölfblood, Heathe, HIRAKI
13/1 (lør) Baest, Konvent, Unseen Faith, Cabal, Junkyard Drive, Dirt Forge
13/1 (lør) Illdisposed
18/1 (tor) Execration, Slægt, Reptilian
19/1 (fre) Falling In Reverse
20/1 (lør) The New Shit: Archives of Alaska, Wölfblood, Heathe, HIRAKI
20/1 (lør) Auðn
26/1 (fre) Ghost Iris
26/1 (fre) - 28/1 (søn) Mono Goes Metal Festival: Grift, Teleport, Smertegrænsens Toldere, Taphos, Golden Core, m.fl.
27/1 (lør) Ghost Iris
27/1 (lør) Dr. Living Dead
29/1 (man) Rotting Christ, Carach Angren , Swart Crown
31/1 (ons) Steel Panther

Februar 2018

1/2 (tor) Månegarm, Cruachan, Ereb Altor
1/2 (tor) Electric Guitars, Kjurious
4/2 (søn) Motionless In White, Cane Hill, Ice Nine Kills
8/2 (tor) Miss May I, Fit For A King, Void Of Vision, Currents
9/2 (fre) - 11/2 (søn) Nocturnefest: October Tide, Woebegone Obscured
9/2 (fre) Dropkick Murphys, Flogging Molly
9/2 (fre) Defecto, Aphyxion, Siamese, I'll Be Damned, Cabal, Møl, Unseen Faith, Daycare For Jedi, Prevail, Odd Palace, Archives of Alaska
10/2 (lør) Aphyxion, I'll Be Damned, Siamese, Møl, Cabal, Odd Palace, Archives of Alaska, Ingen Regler
10/2 (lør) Cannibal Corpse, The Black Dahlia Murder, No Return
11/2 (søn) Accept
15/2 (tor) Cannibal Corpse, The Black Dahlia Murder, No Return
16/2 (fre) Aphyxion, I'll Be Damned, Siamese, Sons Of Death Valley, Møl, Cabal, Unseen Faith, Daycare For Jedi, Odd Palace, Archives of Alaska
17/2 (lør) Aphyxion, I'll Be Damned, Siamese, Sons Of Death Valley, Møl, Cabal, Unseen Faith, Daycare For Jedi, Odd Palace, Archives of Alaska
22/2 (tor) Hollywood Undead
22/2 (tor) Defeated Sanity, Piss Vortex
23/2 (fre) Aphyxion, Defecto, Siamese, Møl, Cabal, Unseen Faith, Daycare For Jedi, Prevail, Odd Palace, Archives of Alaska
24/2 (lør) Sea, Grusom
24/2 (lør) Aphyxion, Defecto, Siamese, Møl, Cabal, Unseen Faith, Daycare For Jedi, Prevail, Odd Palace, Archives of Alaska

Marts 2018

1/3 (tor) Profanatica, Auroch, Rites of Your Degringolade
3/3 (lør) Cradle of Filth, Moonspell
12/3 (man) Heaven Shall Burn, August Burns Red, Whitechapel, In Hearts Wake
14/3 (ons) Carnifex, Oceano, Aversions Crown, Disentomb
17/3 (lør) Frank Carter & The Rattlesnakes
18/3 (søn) Apocalyptica
22/3 (tor) Trivium, Power Trip, Venom Prison
27/3 (tir) Metallica, Kvelertak

April 2018

4/4 (ons) Avatar, Hellzapoppin, Old Kerry Mckee
7/4 (lør) Persefone
13/4 (fre) - 15/4 (søn) A Colossal Weekend: Godspeed You!, Black Emperor
15/4 (søn) Wardruna
21/4 (lør) Thirty Seconds To Mars
28/4 (lør) Baest

Maj 2018

1/5 (tir) Machine Head
8/5 (tir) Batushka, Mortuus, Pestkraft
9/5 (ons) Batushka, Mortuus, Pestkraft
11/5 (fre) - 12/5 (lør) Nordic Noise : Blitzkrieg, Vampire, Tainted Lady, Transport League

Juni 2018

5/6 (tir) Iron Maiden, Killswitch Engage
6/6 (ons) Guns N' Roses
7/6 (tor) - 9/6 (lør) Northside 2018: Queens Of The Stone Age, A Perfect Circle
21/6 (tor) - 23/6 (lør) Copenhell 2018: Ozzy Osbourne, Helloween, Nightwish, Parkway Drive, Kreator, m.fl.
28/6 (tor) - 30/6 (lør) Tinderbox: Prophets Of Rage, Skunk Anansie

Juli 2018

4/7 (ons) - 7/7 (lør) Roskilde Festival 2018: Myrkur, Watain, Clutch, Scour, Chelsea Wolfe, m.fl.
12/7 (tor) - 14/7 (lør) Metal Magic Festival 2018: I Am Morbid, Dead Kosmonaut, Satan Worship, Thorium, Encyrcle, m.fl.

Oktober 2018

24/10 (ons) Within Temptation